Domů / Rozměry vložek
Reference
 
Trocha historie

Facebook-urotta
 

Podívejte se jaké nářadí a nástroje nakupovali v železářství U Rotta naši dědové :

Ruční vrtačka

Nůžky

Manometr

V železářství jsme nezapomínali ani na babičky :

Jídelní souprava

Čajová souprava

Ramínko a teploměr

 

 

Vánoční objednávky

DOPRAVA ZDARMA
pro objednávky nad 3 000 Kč

Rozměry vložek

Poradna - Rozměry vložek

Nenašli jste co hledáte? Zavolejte nám  +420  224 212 723 / +420  730 514 546

Změření rozměru cylindrických vložek.

Při prodeji cylindrických a bezpečnostních vložek velmi často narazíme na problém s délkou vybrané vložky.

Nejčastěji používaná vložka má rozměr 65mm (30/35), popřípadě 67mm ( 31/36 ) prodáváme ji v cca 90% případů. Problém nastává, jestliže zákazník rozměr neví vůbec, nebo jen že potřebuje vložku "prostě delší". Taktéž pokud vložku změřil, ovšem ví jen celkovou délku a již nevíme poměr jednotlivých stran.

Mnohdy prodáme zákazníkovi nějakou vložku s tím, že ji může následně vyměnit. Bohužel i to je pro zákazníka nepříjemné, musí navštívit zbytečně obchod vícekrát a zbytečně ztrácí čas.

Obecně tedy platí – je potřeba vědět nejen celkovou délku vložky, ale i poměr jednotlivých stran. Středem vložky je myšleno místo, kde se nachází střed otvoru pro šroub.

Jak změřit bezpečnostní vložku ?

Pro určení přesného rozměru cylindrické, či bezpečnostní  vložky musíme znát několik dalších rozměrů. Kromě tloušťky dveří zohledníme i použité kování. Zda máme kování bezpečnostní, mezipokojové, nebo rozetové (je zapotřebí připočítat k tloušťce dveří). U dveří s falcem je také nutné počítat s posunutou osovou polohou zadlabacího zámku.

Rozměr cylindrické vložky určíme po montáži zadlabacího zámku. Od středu závory zadlabacího zámku naměříme nejdříve rozměr B (nalevo od středu - viz. obrázky níže) a po té změříme od středu závory rozměr C (napravo od středu závory - viz. obrázky).

Rozměry cylindrické vložky jsou odstupňovány po 5 mm. Musíme tedy rozměr zvolit s ohledem na použitý tip kování. U vnějších bezpečnostních dveří stanovíme rozměr tak, aby cylindrická vložka lícovala s vnějším okrajem bezpečnostního kování. Maximálně může přečnívat o 3 milimetry přes vnější okraj kování. Rozměr A je součtem rozměrů B a C. Pokud je přesah větší doporučujeme použít vymezovací podložky pod bezpečnostní kování, které najdete mezi příslušenstvím a náhradními díly.

V nabídce eshopu naleznete, cylindrické a bezpečnostní vložky FAB, Guard a EVVA z jejich informací jsem čerpal při vytváření tohoto článku.

Rozměry